Jdi na obsah Jdi na menu
 


abychom se poznali...

6. 9. 2012
Živé pexeso
 
Z dětí se stanou kartičky pexesa, které tvoří dvojice a jsou postupně odkrývány.

Pravidla

Vyberou se dva hráči pexesa a jdou někam, odkud neuvidí ostatní (za dveře), ostatní jsou kartičky pexesa, které utvoří dvojice. (Je lepší, když to nejsou nejlepší kamarádi, je to moc okaté.) Každá dvojice si vymyslí krátkou scénku, může to být zvuk, cokoliv... (Udělají dřep, zazpívají první slova známé písničky, napodobí zvíře, řeknou hlášku z filmu,...fantazii se meze nekladou!) Důležité je, aby oba z té dvojice udělali opravdu to samé. Potom se zamíchají a rozestaví stejně jako pexeso do řad a sloupců. Přijdou hráči, střihnou si a kdo vyhraje, ten první "otáčí" kartičku a hledá dvojici. Pexesová kartička po vyvolání předvede, to co si s partnerem připravila. Vyhrává hráč, který získá nejvíce dvojic. Poslední "neotočené" kartičky jdou za dveře a hra pokračuje.
 
Já jsem on...
 
Ve dvojcích se představíme a poté si prohodíme identitu. S tou novou se pak představím dalšímu atd...

Pravidla

Seznamovací hra. Hráči vytvoří dvojice, potom má každý dvě minuty (tři, jednu, pět, je to jedno, ale ať je to organizované) na to, aby se představil tomu druhému. Potom si navzájem prohodí své já - hráč A se stává B a naopak. Druhé kolo je podobné, akorát že se každý představuje jako ten, kdo se mu představil v prvním kole, a pak se opět prohodí identity. Pokud je dost času, je možné zařadit třetí, čtvrté atd.

Druhá a také velmi důležitá část hry: Všichni si sednou do kruhu a každý ostatní seznámí s osobou, se kterou skončil. Skutečný majitel této identity se pak přihlásí a uvede věci na pravou míru, popř. něco doplní.
 
Volací
já komín, volám tebe, trampolíno aneb jak si rychle vzpomenout na přezdívku a neschytat ránu

Pravidla

Všichni přítomní se posadí do kruhu a každý popořadě si vymyslí a řekne svou přezdívku (vokno, ďůlek, já, no, tinki vinki, tkanička a pod.), pro těžší podmínky jen jednou... do prostřed se postaví člověk, který v ruce drží např. srolované noviny či chňapky čili něco, čím může své spoluhráče přetáhnout přes hlavu bez větší újmy na zdraví... a začne např. já stromeček volám mističku = a nato si musí vybavit, kdo je mistička, a dříve než se dotyčný stačí vymáčknout (já mistička volám zoubka) se ho snažit praštit ... pokud je tak stane, role se mění, mistička jde do prostřed a stromeček začíná = já stomeček volám já atd... atd... hra je nekonečná, takže záleží na vaší výdrži:)

 

 Pipino, pípni

Pátrání po tom, kdo pípnul.

Pravidla

Jeden dobrovolník je uprostřed uzavřeného kolečka, má zavázané oči, sedne si náhodně na klín a řekne: "Pipino pipni!" Dotyčný (tj. ten, komu sedí na klíně) musí pípnout a ten uprostřed hádá, kdo to byl...
Když uhádne, tak se vymění, jinak jde dál
 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář